Kilo Koruma Programı


Güzel ve faydalı bir diyet dönemi geçirdikten sonra veya mevcut kilonuzun yeterli oldugunu düşündüğünüz zamanalarda eski yeme bozukluğu gibi alışkanlıklarınıza dönerseniz kaybettiğiniz kiloları daha hızlı bir şekilde geri alırsınız.Bunun için kilo koruma programlarınızı olusturup öğrenmiş olduğunuz yeni yeme alışkanlığınızı sürdürmeniz gerekmektedir.


Bir çoğumuz aynı hatayı yapıyoruz.Diyet bittikten sonra eksi beslenme şeklimize döner verdiğmiz kiloları geri alırız.Sonrada yaptığım diyet işe yaramadı deriz.Zaten kilolarımızı verdikten sonra önemli olan ne fazla yemek yiyeceğiz ne de diyet yapacacağız.Diyet yaparken yemiş olduğumuz besinlere yakın besinler tüketerek formumuzu koruyacağız.

Kilo koruma yöntemlerinin en başında protein ve karbonhidrat oranlarını dengelemek gelir.Gün içerisnde aldığınız besinlerin karbonhidrat ve protein oranları eşit olduğu sürece kilo almazsınız.Fakat,Karbonhidratı yüksek proteini düşük besinler tercih ederseniz kilo alır, proteini yüksek karbonhidratı düşük besinler alınırsa kilo kaybınız devam eder.

Sonuç olarak diyet ile hedef kilomuza ulasmış bile olsak aynı diyet yapar gibi yeme alışkanlığımızı değiştirmemek gerekmektedir.


Konu hakkında detaylı bilgi almak için diyetisyenimizle iletişim kurunuz..